Промислові зразки

Згідно законодавства України промисловий зразок це результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання. Промисловий зразок є традиційним об’єктом промислової власності та невід’ємною частиною більш широкого явища – промисловий дизайн. Вільна енциклопедія визначає промисловий дизайн як використання комбінації прикладного мистецтва і прикладної науки для поліпшення естетики, ергономіки, архітектури, функціональності і зручності використання продукту.

Як правило, результатом промислового дизайну є патентування промислового зразка, який підприємці застосовують для вирішення проблем форми, зручності використання та фізичної ергономіки продукції. Окрім цього, вдалий промисловий зразок поліпшує конкурентоспроможність продукту, дозволяє провести професійний маркетинг, розвиває бренд і збільшує продажі. По суті, правильне використання промислового зразка приносить додатковий прибуток його власнику.

Таким чином, для оцінки майнових прав на промислові зразки, як правило, необхідно порівняти економічні показники до і після використання промислового зразка у продукції, аби прорахувати і знайти дельту, котра виникає завдяки застосуванню цього об’єкта ІВ. Звісно, не завжди вдається провести розрахунки через порівняння економічних показників до і після впровадження, оскільки часто такі дані відсутні або промисловий зразок патентують для інноваційної продукції, котра раніше не випускалась підприємством, проте вихід існує з будь-якої ситуації, головне знати правильні підходи до її вирішення.

Перелік необхідних документів для оцінки промислового зразка
Якщо Ви бажаєте оцінити майнові права на промисловий зразок,
напишість нам, ми онлайн
залиште повідомлення
, або знайдіть відповіді на додаткові запитання тут.