Ліквідація площадки з оцінки нерухомості

11 Грудня 2019

Поділитись

Верховна Рада 5 грудня проголосувала в другому читанні і в цілому за законопроект №2047-д, який дозволить ліквідувати електронні майданчики-посередники з оцінки та реєстрації нерухомості.

Згідно з прийнятим документом:

– з 31 січня 2020 року всі авторизовані електронні майданчики (відомі як “площадки Яценко”) будуть відключені від Єдиної бази даних звітів про оцінку;

– з 1 липня 2020 на Єдиній базі можна буде в електронному вигляді визначити оцінну і / або ринкову вартість нерухомості і автоматично сформувати електронну довідку про таку вартість;

– на 1 липня 2020 роки права інтелектуальної власності на Єдину базу даних звітів про оцінку (включаючи всі її складові частини, в тому числі її програмне забезпечення) отримає держава.

При цьому, як наголошується в пояснювальній записці до документа, власник майна зможе самостійно розрахувати оціночну вартість об’єкта за допомогою Єдиної бази, а до оцінювача буде звертатися, якщо не погодиться з результатами автоматичної оцінки.

Нотаріуси отримають право безкоштовного доступу до Єдиної бази для перевірки довідок і звітів про оцінку об’єктів нерухомості. Інформація з Єдиної бази звітів про оцінку буде відкритою, а звіти будуть зберігатися в ній в електронній формі.

Довідка про оціночну вартість буде коштувати 2,5% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а реєстрація звіту про оцінку – 10% від тієї ж суми (в сумі – близько 300 грн). Гроші будуть направлятися до держбюджету.

12 листопада Верховная Рада прийняла законопроект №2047-д у першому читанні і за основу.
18 жовтня відбулося засідання парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, на якому депутати від Слуги народу “провалили” голосування за проект №2047-д. Після цього їх почали підозрювати в отриманні хабарів за відмову в підтримці законопроекту.