Винаходи (корисні моделі)

Почесне місце серед об’єктів інтелектуальної власності займають винаходи та корисні моделі.

Згідно законодавства винахід (корисна модель) це результат інтелектуальної діяльності людини в будь-якій сфері технології. Іншими словами, винаходи та корисні моделі це новації у вигляді засобів виробництва або предметів споживання. Вони мають конструктивні переваги та найвищий ступінь готовності до організації виробництва та комерціалізації.

Оцінка майнових прав на винаходи та корисні моделі має свої особливості. В першу чергу, це пов’язано з тим, що винахід або корисна модель, самі по собі, не є самостійним товаром, на відміну від об’єктів авторського права,  зокрема, таких як літературний чи музичний твори.

Винаходи (корисні моделі) втілюються у засобах виробництва товарів, послуг чи робіт або безпосередньо у самому виробі. Це означає, що визначення вартості таких об’єктів буде відбуватись через трудомісткі вирахування додаткового прибутку, який отримує власник від продажу інноваційної продукції або через калькуляцію потенційно зекономлених ресурсів, завдяки впровадженню нового технічного (технологічного) рішення.

Також, при оцінці майнових прав на винаходи та корисні моделі обов’язково визначається корисний строк використання такого об’єкту, оскільки з плином часу вартість об’єкту зменшується пропорційно строку протягом якого буде діяти патент.

Перелік необхідних документів для оцінки винаходу (корисної моделі)
Якщо Ви бажаєте оцінити майнові права на винахід (корисну модель),
напишість нам, ми онлайн
, залиште повідомлення
, або знайдіть відповіді на додаткові запитання тут.