Промислові зразки
Згідно законодавства України промисловий зразок це результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання. Промисловий зразок є традиційним об’єктом промислової власності та невід’ємною частиною більш широкого явища – промисловий дизайн. Вільна енциклопедія визначає промисловий дизайн як використання комбінації прикладного мистецтва і прикладної науки для поліпшення естетики, ергономіки, архітектури, функціональності і зручності використання продукту.
Як правило, результатом промислового дизайну є патентування промислового зразка, який підприємці застосовують для вирішення проблем форми, зручності використання та фізичної ергономіки продукції. Окрім цього, вдалий промисловий зразок поліпшує конкурентоспроможність продукту, дозволяє провести професійний маркетинг, розвиває бренд і збільшує продажі. По суті, правильне використання промислового зразка приносить додатковий прибуток його власнику.
Таким чином, для оцінки майнових прав на промислові зразки, як правило, необхідно порівняти економічні показники до і після використання промислового зразка у продукції, аби прорахувати і знайти дельту, котра виникає завдяки застосуванню цього об’єкта ІВ. Звісно, не завжди вдається провести розрахунки через порівняння економічних показників до і після впровадження, оскільки часто такі дані відсутні або промисловий зразок патентують для інноваційної продукції, котра раніше не випускалась підприємством, проте вихід існує з будь-якої ситуації, головне знати правильні підходи до її вирішення.