Мінцифри пропонує пільговий податковий режим IP-Box для IT

3 Лютого 2020

Поділитись

Мінцифри шукає оптимальну форму оподаткування та пропонує для обговорення формат, який створить комфортні умови не тільки для ІТ-галузі, а й для працівників усіх креативних та наукоємних сфер – режим ІP-Box.⠀
Intellectual Property Box, більш відомий як IP-Box, – спеціальний пільговий режим, який дозволяє знизити податкове навантаження на компанії, що створюють і використовують об’єкти інтелектуальної власності (патенти, програмне забезпечення, комерційна таємниця тощо), зокрема ІТ-компанії. Такий режим працює у 19 країнах Європи.

Суть пропозиції: замість зниження ставки податку на прибуток надати можливість зменшити суму, з якої цей податок треба сплатити.

“Ми пропонуємо для компаній, які провадять інноваційну діяльність, роблять дослідження, тобто створюють інтелектуальну власність, зменщувати базу оподаткування податком на прибуток. Зменшення відбуватиметься з урахуванням внеску компанії у створення інтелектуальної власності.

Те саме стосується ЄСВ: режим дозволить сплачувати не 22% з усієї суми, витраченої на зарплату, а тільки із суми, яка залишиться після розрахунку знижки” – зазначають у Мінцифри.

Основною цільовою аудиторією розглядають IT, MedTech, високотехнологічне виробництво, AgroTech, FinTech та інші галузі, які виробляють інтелектуальну власність.

Пропонується запровадити знижену ставку для підприємств на:

При цьому наголошується, що запропоновані зміни не зачіпають ІІІ групу – ФОП, тобто усі охочі працювати як фізичні особи-підприємці й надалі матимуть таку можливість без жодних перепон з боку держави.