“Мотор Січ” продали китайцям: кому належатимуть розробки

16 Грудня 2019

Поділитись

Розробки конструкторського бюро “Івченко-Прогрес” залишаться інтелектуальною власністю підприємства і не будуть продані разом з акціями української компанії “Мотор Січ”. Китайська компанія Skyrizon вже придбала понад 50% акцій запорізького заводу. Про це повідомив директор бюро і генеральний конструктор Ігор Кравченко.

“Вся інтелектуальна власність, яка створена Прогресом, записана за Прогресом. Це написано у всіх договорах. Прогрес нікому не проданий. Він державний. Він незалежний. Всі технології записані за ним”, – підкреслив Кравченко.

При цьому він зазначив, що майбутній інвестор “Мотор Січ” не зможе не співпрацювати з конструкторським бюро.

Нагадаємо, раніше видання Wall Street Journal повідомило, що компанія “Мотор Січ” могла стати власністю неофіційного радника президента США. Йдеться про засновника сумнозвісної приватної військової компанії Blackwater (нині – Academi) Еріка Принса, який висловив зацікавленість в покупці підприємства.

Джерела видання нагадали про те, що Вашингтон намагався завадити купівлі “Мотор Січі” групою китайських компаній.

Принса цікавив завод. При цьому він хотів дістати список клієнтів компанії, а також, щоб компанія зберегла українську реєстрацію. Як пише газета, за останні п’ять років американець відвідував Україну не менше дев’яти разів.

А торік СБУ з’явилося на “Мотор Січ” з обшуками. Пізніше у відомстві повідомили про запобігання виведенню компанії за кордон, назвавши це диверсією проти економіки і обороноздатності країни