Рада прийняла за основу законопроект про реформу патентного законодавства

12 Лютого 2020

Поділитись

Прийняття змін вимагає підписана Угода про асоціацію з Євросоюзом.
Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №2259 про реформу патентного законодавства України. За нього на засіданні 5 лютого проголосували 369 нардепів, не було жодного голосу проти.

Метою законопроекту є виконання зобов’язань України в сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог вітчизняного законодавства про охорону прав на винаходи і законодавства ЄС.

Перед голосуванням за прийняття проекту за основу представники більшості фракцій повідомили, що підтримають його в першому читанні, але підготують правки до голосування в цілому.

Основні нововведення законопроекту опублікували на сторінці Мінекономрозвитку в Facebook:

– можливість подачі заявок в електронній формі;
-право подавати заперечення проти заявок на винахід після їх публікації;
-уточнення порядку надання додаткової охорони прав на винаходи;
-розширення переліку прав і зобов’язань суб’єктів прав на винаходи;
-можливість визнавати право на винахід недійсним в адміністративному порядку (post-grant opposition).

“Ухвалення закону забезпечить досягнення європейського рівня охорони права інтелектуальної власності на винаходи і корисні моделі, виконання зобов’язань, взятих Україною відповідно до ст Угодою про асоціацію, імплементацію в національне законодавство положень права ЄС в сфері інтелектуальної власності, забезпечить прозорість процедур надання та розпорядження правами інтелектуальної власності, підвищить якість охоронних документів, забезпечить впровадження ефективного механізму захисту прав “, – йдеться в про ‘яснітельной записці