Реєстрація домену в зоні UA: необхідні кроки для просування бізнесу онлайн

27 Грудня 2023

Поділитись

Останніми роками тенденція продажу товарів чи послуг в Інтернеті тільки зростає. Навіть якщо бізнес функціонує в офлайні, практично кожен розпочинає просування власної справи в онлайн, щоб залучити більше клієнтів та підвищити популярність. Корисною інформацією про реєстрацію домену (ім’я сайту) поділилась керівник практики інтелектуальної власності GlobalExpertUA, атестований судовий експерт Наталія БЕГУШ.

Одними з перших кроків виведення бізнесу в онлайн є створення веб-сайту та, відповідно, реєстрація домену (ім’я сайту).

Домен – це унікальне імʼя сайту. Правильно обраний  домен із ростом бізнесу набуває популярності та стає невід’ємною частиною бренду компанії в цілому.

У більшості випадків, зафіксувати доменне імʼя за собою можливо без зареєстрованої торговельної марки.

Проте, у деяких особливих зонах, таких як, UA, необхідно спочатку отримати реєстрацію на ТМ, а вже потім реєструвати домен.

Якщо плануєте реєстрацію в зоні .UA зверніть увагу на  правила реєстрації, зокрема:

 

✅Право на реєстрацію такого домену має власник торговельної марки!

✅Подане ім’я на реєстрацію повинно мати тільки літери латинської абетки!

✅Доменне ім’я повинно збігатися з написанням ТМ.

✅Транслітерація літер у домені, якщо ТМ написана українською абеткою.

 

Поміркуйте над тим, як ваша торговельна марка адаптується для доменної адреси, адже термін реєстрації ТМ в Україні наразі достатньо тривала процедура.

Тож, якщо  ви вирішили зареєструвати слоган (рекламне гасло вашої компанії) як ТМ, всі слова будуть використовуватися у назві домену (3, 5 чи 10 слів). Опустити можна тільки деякі символи, але не окремі літери чи слова. У результаті, отримаєте некрасиву назву домену та клієнт вас не зможе запам’ятати.

Таким чином, потрібно планувати реєстрацію торговельної марки з урахуванням того, як вона буде відображатися  в обраному доменному імені.

Необхідність торговельної марки не обмежується випадками зони .UA, бо зареєстрована в цілому сприяє ефективному просуванні вашого бренду та захисту серед порушників.

До прикладу, іноді шахраї реєструють дуже схожі імена до вже існуючих доменів. Це, звісно, призводить до плутанини серед користувачів і, відповідно,  шкодить репутації компанії.

Отже, хтось використовує ваше доменне ім’я без згоди. У вас є зареєстрована торговельна марка, яка використовується у доменному імені. За допомогою неї ви зможете ефективно та швидко боротися із таким порушенням.

Домен (імʼя сайту) та торговельна мають дійсно зв’язок, зокрема:

 

✅Домен може відображати торговельну марку. Спільно вони допомагають відвідувачам швидше розпізнати ваш сайт і пов’язати з брендом.

✅Онлайн-присутність вашого бренду. Коли домен відповідає ТМ, це сприяє запам’ятовуванню вашого бренду в цілому.

✅Захист. Якщо домен відповідає ТМ, це сприяє забезпеченню більшого захисту прав на вашу інтелектуальну власність.

✅Маркетинг та реклама. Домен, що відображає ТМ вашого бізнесу, дозволяє забезпечити в рекламних компаніях більшу впізнаваність бренду.

 

Наші рекомендації, як обрати вдале доменне ім’я для вашої справи:

Правильне поєднання торговельної марки та доменного імені сприяє запам’ятовуванню та впізнаваності вашого бренду в онлайн-просторі.