США мають намір повністю заблокувати Huawei

6 Грудня 2019

Поділитись

Нові заходи ще сильніше обмежать партнерів компанії
Уряд США може посилити заходи щодо запобігання поставок іноземних технологій китайської компанії Huawei. Про це повідомило авторитетне видання Reuters.

Відзначається, що американська влада розчарована відсутністю помітного результату від попадання найбільшого в світі виробника телекомунікаційного устаткування в чорний список США. Міністерство торгівлі США додало Huawei Technologies в торговий чорний список в травні 2019 року, посилаючись на інтереси національної безпеки.

Проте, у відповідності з поточним регулюванням, ключові зарубіжні партнери все ще можуть вести справи з Huawei, незважаючи на вимоги США. Наприклад, британська Arm продовжує вести справи з Huawei HiSilicon.

Адміністрація президента Трампа зараз обговорює можливі зміни в двох ключових принципах, які дозволять розширити вплив США і припинити іноземні поставки для Huawei. Це робиться не дивлячись на недавню чергову відстрочку в санкціях і спроби знайти вихід з затягується торгової війни з Китаєм.

Нововведення дозволять американській владі регулювати продажу деяких створених за межами США компонентів, таких як стандартні телефонні чіпи, а також технологій і програмного забезпечення.

Мова йде про правовий принцип De minimis (з лат. – «Закон не піклується про дрібниці») і так званому правилі Direct Product Rule. Як пояснює Reuters, перший принцип диктує, чи може використання американської інтелектуальної власності в іноземних продуктах дати владі США право блокувати експорт. Друге правило дозволяє американським законодавством регулювати вироблені за кордоном товари, які засновані на американські технології або програмне забезпечення.