У Вірменії задумалися над зміною законодавства в сфері інтелектуальної власності

18 Жовтня 2019

Поділитись

У Єревані пройшла конференція “Трансформація інтелектуальної власності та корпоративного права для інноваційного розвитку Вірменії”, в рамках якої були підведені результати робіт зі створення проекту змін законодавства країни в сфері інтелектуальної власності.

Програма була реалізована Союзом вірменських юристів США при співпраці з Міністерством індустрії високих технологій Вірменії, а також за участю фахівців з Америки, Росії та Німеччини.

Як розповіла співзасновник компанії Orion Worldwide Innovations, LLC Емма Аракелян, в результаті роботи, яку провели близько 80 адвокатів, бізнесменів, представників технологічних компаній з США, Росії, Вірменії та Німеччини, вдалося сформулювати шість законодавчих змін для Вірменії, які були обговорені в ході конференції .

“Ми обмірковували, які зміни, удосконалення можемо здійснити в юридичному полі Вірменії, особливо, в напрямку інтелектуальної власності. Дуже швидко відзначили, що є безліч упущень і необхідність у змінах. Таким чином, програма була розроблена для реалізації шести важливих змін”, – сказала Аракелян.

За її словами, зміни стосуються, в основному, відповідальності за порушення закону про інтелектуальну власність, готовності судів до розгляду подібних справ. Вона зазначила, що за основу було взято кращі закони Сполучених штатів, в які були внесені деякі зміни.

Аракелян висловила надію на те, що в кінці року проект змін буде представлений в Національні Збори і вже в кінці 2019 вони почнуть діяти на території Вірменії.

Міністр індустрії високих технологій Вірменії Акоп Аршакян підкреслив, що ця конференція допоможе запросити іноземні компанії і тих, хто хоче запустити свою компанію в Вірменії, для реалізації їх діяльності. Він також зазначив, що досвід іноземних фахівців допоможе підняти на новий рівень закони про компанії та інтелектуальної власності в країні.

Аршакян сказав, що під загрозою порушення інтелектуальної власності знаходяться всі сфери, однак найбільшу небезпеку наражаються стартапи, тому що вони самі по собі є інтелектуальною власністю, ідеєю, яка потребує інвестиціях.

“Чітке законодавство, що стосується інтелектуальної власності, також важливо для інвесторів, які завдяки йому зможуть бути впевнені, що гроші, які вони вклали в ідею, що не будуть втрачені і принесуть вигоду”, – зазначив міністр.

Заступник міністра юстиції Вірменії Анна Вардапетян зазначила, що дана ініціатива щодо захисту інтелектуальної власності в сфері ІТ дуже важлива і своєчасна, оскільки незабаром міністерство почне формування технічного завдання по створенню електронної платформи правосуддя. Планується дати можливість талановитим компаніям брати участь в цьому конкурсі.

 У Вірменії сьогодні існує Агентство інтелектуальної власності при Міністерстві економіки. У країні діє ряд відповідних законів, в числі яких закони “Про авторське право і суміжні права”, “Про захист економічної конкуренції” та інші. Вірменія також ратифікувала ряд міжнародних договорів, зокрема, Угода про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (Угода ТРІПС), Договір ВОІВ з авторського права, Бернської конвенції з охорони літературних і художніх творів, Договір про патентну кооперацію (PCT)