В Україні почалася боротьба з піратським контентом

30 Травня 2017

Поділитись

В Україні тільки зараз почали замислюватися, як захистити правовласників

Реформування цієї сфери, на думку фахівців, може призвести до справжнього прориву в боротьбі з піратством.

Те, що зараз твориться в Україні з авторськими правами – це хаос і бардак.

Як розповів в інтерв’ю Першій Шпальті Дмитро Костюк, в. о. директора Українського агентства з авторських і суміжних прав, сьогодні ані автори, ані продюсери, вкладаючи в розкрутку свого продукту величезні кошти, не мають можливості їх якось компенсувати, отримувати віддачу: “Фактично ламається економічна складова творчості, на якій будується світовий шоу-бізнес”.

Олег Мальський, партнер юрфірми Eterna law, каже, що інтелектуальна власність загалом в Україні захищена досить слабо. Ми постійно входимо в рейтинг одних із найгірших країн світу.

Чому багато стрімінг-сервісів, які дають можливість слухати, на території України не працюють? Тому що вони не можуть захищати музику. Тому що її копіюють, перекопіюють і знаходять лазівки для того, щоб це все слухати безкоштовно.

“Плюс до цього ще додається величезна кількість ресурсів, які є піратськими, які не дають великим компаніям, що намагаються це все робити правильно, отримувати нормальну рентабельність з цього ринку”, – зазначає Карен Чифталарян, керівний партнер Standart NV investment banking.

Багато в чому така ситуація виникла через відсутність серйозного покарання за піратство. На сьогоднішній день можливий штраф від 10 до 50 мінімальних зарплат. “Але в 90% випадків накладається штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат, що є несуттєвим. І всі порушники це дуже добре розуміють”, – наголошує Мальський.

Вся складність ще й у тому, що на піратському контенті заробляють не тільки, скажімо, продавці на столичному ринку на Петрівці, але й люди, пов’язані з нинішньою владою. “І ніхто на це не звертає увагу. Я вам можу сказати, що зазвичай такі ресурси мають протекціонізм. Їх захищають зверху, щоб заробляти”, – розповідає Чифталарян.

Зрештою піратський контент має бути знищений. Втім, це питання нашої ментальності, яку ще належить змінити. Костюк розповів в ексклюзивному інтерв’ю Першій Шпальті, як саме буде змінюватися ринок авторських прав і що це означатиме для правовласників.

Також у програмі дивіться спеціальний репортаж про те, як насправді проходила націоналізація державою ПриватБанку і чому роботу голови НБУ Валерії Гонтаревої оцінюють не досить високо.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента Першої Шпальти Майкла Щура.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Джерело – http://biz.nv.ua/ukr/publications/v-ukrajini-pochalasja-borotba-z-piratskim-kontentom-persha-shpalta-1220184.html