Як Google оптимізував доходи від об’єктів інтелектуальної власності

11 Січня 2019

Поділитись

Google оптимізував € 19,9 млрд податків.

Компанія Google в 2017 році заощадила на податках € 19,9 млрд за допомогою стратегії “подвійний ірландський з голландським сендвічем”, повідомляє агентство Reuters. Для цього їй знадобилися дочірні організації, зареєстровані в Голландії та Ірландії.

Схема оптимізації податкових зобов’язань “подвійна ірландська з голландським сендвічем” передбачає використання двох ірландських і однієї голландської компанії. Найчастіше цю стратегію використовує великий бізнес з США для оптимізації доходів від об’єктів інтелектуальної власності. За допомогою цієї стратегії Google ухиляється від американського податку на прибуток корпорацій і від європейських податків на репатріацію доходів.

В рамках цієї схеми компанія передає інтелектуальну власність першої дочірньої організації з Ірландії, яка виступає податковим резидентом офшорної зони, компанія з Голландії субліцензірует права на інтелектуальну власність у першій “дочки”, а друга ірландська компанія, яка виступає податковим резидентом Ірландії, субліцензірует права у голландської фірми.

У 2017 році Google направила € 19,9 млрд через дочірню Google Netherlands Holdings BV на Бермуди (там відсутній податок на прибуток), а потім кошти направили на рахунок зареєстрованої в Ірландії Google Ireland Holdings, зазначає агентство. За даними нідерландської Торгової палати, в 2017 році голландська «дочка» Google заплатила € 3,4 млн податків при валового прибутку в € 13,6 млн.

У Google вже заявили, що компанія платить значну частину корпоративного прибуткового податку в США.

“За останні 10 років по всьому світу ми заплатили ефективну податкову ставку в розмірі 26%”, – заявили представники Google. Він додав, що технологічна компанія дотримується податкове законодавство в кожній країні, де працює.