Передача прав на торгову марку, продаж ТМ

9 Лютого 2024
Передача прав на торгову марку, продаж ТМ

Поділитись

Передача прав на торгову марку, продаж ТМ. Нюанси, які слід знати

Власники інтелектуальної власності, зокрема торгових марок, мають можливість розпоряджатися нею на свій розсуд та за необхідності, продати або навіть подарувати торгову марку. Розберемо можливі варіанти використання торгової марки, якою не користуєшся.

Продаж торгової марки

Продаж ТМ є популярною процедурою в Україні та світі. Потреба у продажі може виникнути у разі: ребрендінгу, ліквідації чи продажу бізнесу, ліквідації юридичної особи, під час продажу доменного імені та інш. Якщо ви вирішили продати ТМ, слід пам’ятати, що торгову марку можна:

Продати ТМ повністю або частково

  1. В разі повного продажу ТМ, попередній власник бренду втрачає усі права, а у ТМ офіційно з’являється новий власник, який отримує виключні права на неї, що підтверджується реєстрами Відомства.
  2. В разі часткового продажу ТМ (якщо ТМ зареєстрована у декількох класах МКТП), власник може передати права на використання знаку лише для деяких товарів/послуг, при цьому бренд залишається в його власності для інших несхожих між собою товарів/послуг. Тобто попередній власник бренду залишає собі частину прав.

Слід пам’ятати, що підписаного договору між сторонами недостатньо. Цей документ обов’язково слід зареєструвати у Відомстві, сплатити збір. Тільки після внесення відповідних відомостей в державний реєстр у ТМ може змінитися власник.

Якщо ви купуєте ТМ слід перевірити, чи не знаходиться торгова марка під арештом, під заставою, чи є ліцензійні договори (ліцензійний договір – надає права на тимчасове користування торговельною маркою) по цій ТМ і чи не має попередній власник схожих торговельних марок.

Крім того, власник торговельної марки може здійснити передачу прав на ТМ правонаступнику без отримання грошової виплати, тобто подарувати її.

Зазначимо, що за дорученням заявника документи до Відомства може бути подано через представника у справах інтелектуальної власності або іншу довірену особу. Довіривши подання документів фахівцю у сфері ІВ власник бренду може розраховувати на гарантований позитивний результат у встановлений строк та без відмов, а покупець убезпечить себе від покупки «кота в мішку».

Фахівці GlobalExpert.UA на договірних умовах можуть надати консультаційні послуги з питань набуття прав на об’єкти інтелектуальної власності. Підготувати всі необхідні документи для подання заявки на реєстрацію або договір про передачу прав на знак для товарів і послуг. Також проведуть супроводження документів при розгляді Відомством матеріалів.

Бажаєте купити або продати торгову марку? Готуєтесь до реєстрації ТМ або маєте потребу у повному фаховому супроводі документів?

Звертайтесь:

+38 (073) 853 26 13;

info@globalexpert.ua

 

Залишайте заявку на консультацію прямо зараз: https://tm.ipexpert.org.ua/golovna/