Реєстрація авторських прав на музичний твір

11 Квітня 2024
Реєстрація авторських прав на музичний твір в Україні

Поділитись

Реєстрація авторських прав на музичний твір в Україні

Авторське право виникає з моменту створення твору, тому не вимагає обов’язкової реєстрації. Втім, у світі комерції та швидкого розповсюдження будь-якого виду інформації, слід бути обачними. Особливо це стосується авторів музики. Тож, чому реєстрація авторських прав на музичний твір важлива?

В час шаленої популярності коротких відео в інтернеті та постійної появи нових поп-виконавців, авторську музику можуть швидко присвоїти ті, хто до її створення не мав жодного відношення. Тому краще заздалегідь подбати про отримання охоронного документа та користуватися всіма перевагами реєстрації об’єкта.

Реєстрація авторських прав: які переваги?

Хто може зареєструвати авторські права?

Чи існує музика без авторських прав?

 

Музику може створити автор або група авторів, тому без їх дозволу використовувати твір – не можна.

Якщо після смерті автора пройшло 70 років і більше (до прикладу, класична музика) – твором можна користуватися не порушуючи авторських прав.

Слід зазначити, що деякі автори музики можуть маркувати свої твори знаком про відкриту ліцензію. Два знаки копірайт розміщені поруч обведені колом сигналізують про відкриту ліцензію, що означає – використання твору можливо третіми особами, АЛЕ у встановленій автором процедурі.

Якщо ви оформили платну підписку на стрімінгові платформи це не дає вам право на вільне користування музикою.

Музика сторена ШІ (штучним інтелектом) поки що може використовуватися вільно.

Як зареєструвати авторське право на музику?

 

Звернутися до Відомства та подати заявку на реєстрацію. А для того, щоб гарантовано отримати свідоцтво та сміливо популяризувати і монетизувати свою творчість, радимо звертатись до спеціалістів у сфері інтелектуальної власності.

Фахівці допоможуть вам розібратися з об’єктом реєстрації, необхідними документами та в разі потреби надійно підтримають у відстоюванні ваших прав у судовому процесі.

Для консультації звертайтеся: +38 (073) 853 26 13; info@globalexpert.ua

Подати заявку на консультацію онлайн

Про авторські права більше читайте ТУТ